YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ANİME ÖNERİLERİ

Merhaba sevgili okurlar! Bloğuma hoşgeldiniz! Bugün animeye yeni başlayan veya başlamayı düşünen arkadaşlar için bazı anime önerilerim olacak.umarım eğlenirsiniz.

1.DEATH NOTE

Başarılı bir lise öğrencisi olan Light Yagami’nin hayatı bir gün tesadüfen yerde bulduğu ÖLÜM DEFTERİ(DEATH NOTE) ile tamamen değişir.Bu deftere yazılan insanlar ölmektedir ve bu defter aslında bir şinigami olan Ryuk’a aittir.Light’ın amacı dünyadaki tüm suçluları bu defteri kullanarak temizlemek ve yeni dünyanın tanrısı olmaktır.Bu sırada nerdeyse tüm gizemli olayları çözmüş “L” denen dedektif bu art arda gerçekleşen ölümleri durdurmak için elinden geleni yapacaktır.Peki Light amacına ulaşıp yeni dünyanın tanrısı olabilecek mi?

2.SÜİKAST SINIFI

En kötü öğrencilerden oluşmuş 3-E sınıfı tüm öğrenciler ve öğretmenler tarafından kötü muamele görmektedirler.Günlerden bir gün 3-E sınıfına savunma bakanlığından adamlar ve yanlarında da sarı renkli ahtapota benzeyen bir yaratık gelir.Bu yaratık Ay’ın %70 ‘ini yok eden kişidir.Savunma bakanlığından gelen adamlar 3-E sınıfı öğrencilerinden bu yaratığı öldürmelerini istemektedirler.Eğer 3-E sınıfı öğrencileri yaratığı 1 yıl içerisinde öldürmezlerse yaratık Dünya’yı da patlatacaktır.

Devamı yarın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir